هنگامه

1
1

هنگامه برزین (متولد سال ۱۳۴۳ در گیلان) از خوانندگان پاپ ایرانی مقیم لس‌آنجلس است.
او همراه خانواده و خواهر بزرگترش در سه سالگی به تهران آمدند. پدر وی کسی بود که از او برای حضور در عرصه خوانندگی و نمایش حمایت کرد و او در کلاس‌های موسیقی تعدادی از استادان موسیقی کلاسیک فارسی شرکت نمود. آموختن نواختن نی و فلوت و یادگیری مدهای موسیقی کلاسیک فارسی(ردیف) توسط پدرش شالودهٔ موسیقایی هنگامه برزین را تشکیل داد و هنگامه از حمایت خانواده و دوستانش بهره برد. او بعد از پایان تحصیلش (پایان دورهٔ دبیرستان)، ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد و پس از مهاجرت از ایران وارد حرفهٔ خوانندگی گردید.
در سال ۱۹۹۲، هنگامه همراه همسر و دخترش به ونکوورِ کانادا مهاجرت کرد. در ونکوور او علی الهی (نوازندهٔ ردیف مضراب پیانو) و فریدون آسرایی (خواننده) را ملاقات کرد، و توسط این دو نفر به کامران (خواننده) و رامین زمانی (نویسندهٔ متن موسیقی و تولیدکننده) معرفی شد.

در سال ۱۹۹۵، هنگامه، فریدون و کامران به‌طور رسمی کار خود را همراه با رامین زمانی شروع نمودند و گروهی به نام گروه پرواز تشکیل شد. آن‌ها اولین کار را با نام «ایرانم» تولید کردند و محبوبیت آن‌ها به فراتر از ونکوور توسعه پیدا کرد و جمعیت ایرانی در لس آنجلس نیز به صورت ناگهانی با آنها آشنایی پیدا کردند.

با فرصت‌های پیش رو در لس آنجلس، هر یک از سه خواننده شروع به دنبال کردن کارِ شخصی خود کردند و هنگامه نیز، با تولیدکنندگان در تماس بود. او همکارِ وفادار رامین زمانی باقی ماند که تأثیر زیادی در خط مشی موسیقی او داشت. آلبوم «برای دیدن تو» حاصل پنج سال تلاش مداوم این دو بود که مورد استقبال قرار گرفت. دو سال بعد نیز دومین آلبوم هنگامه به نام «ارتش صلح» منتشر شد.

بعد از فوت مهستی در سال ۱۳۸۶، وی جز ۴ خواننده خانم ایرانی که بود که به همراه سپیده، لیلا فروهر و هلن، به درخواست شبکه طبش، برای ساخت آهنگی برای یادبود مهستی دعوت شد.

هنگامه در مصاحبه ای با منصور سپهربند به همراه رامین زمانی و KC Bondar در ژانویه ۲۰۱۶ (دی ۱۳۹۴) اعلام کرد که آلبوم تازه‌ای به نام سلام را نیز به همراه رامین زمانی و KC Bondar دردست تهیه دارند.

«قسم می‌خورم»، «یا تو یا هیچ‌کس دیگه» و «کجا بودی تاحالا» از کارهای معروف او هستند.

آهنگهای هنگامه

هنگامهخوشحالم

موزیک ویدیوهای هنگامه

هنگامهخوشحالم